Přihlašování na letošní ročník skončilo. Máme plno

Návod na přihlášení hledej v sekci  Přihlášení na kurz

Informace o kurzu a podmínky k přihlášení

Kurz se skládá z letní části a podzimního víkendu a jako vždy je určen pro kluky 13-15 let (po domluvě je možná i výjimka). Aby ses mohl na kurz přihlásit, musíš mít nejpozději v době začátku letní části složen skautský slib.

Letošní ročník budeme nabírat 28 rádců. Z jednoho oddílu přijímáme maximálně dva rádce a ostatní budeme vést jako náhradníky.

E-Přihlášky budou přijímány do naplnění kapacity. Vyplněním E-Přihlášky nevzniká přihlášení na kurz! Více v sekci přihlášení na kurz.

Letní část

Termín: 9.8. – 18.8.2024

Místo: Walden poblíž Starého města pod Landštejnem

Cena:  3200,- Kč

Podzimní víkend

Termín: 4.10. – 6.10.2024

MístoOrlovy kolébka skautingu u nás

Přihlášky posílejte na e-adresu:

Vendyho – Michal Vaněček

vendy zavináč pristavorion.cz

Platba za kurz:

Číslo transparentního účtu: 237358828/2010

Variabilní symbol: 12024 (Platí pro platby za RT sv. Jiří)

Zpráva pro příjemce: RTSJ a tvé Jméno a Příjmení

Platbu bude nutné poslat nejpozději do 5.5.2024

Podmínky absolvence kurzu

Všechny podmínky absolvence slouží k tomu, abyste z kurzu vyždímali co možná nejvíc!

1. Poctivé vedení táborového deníku(1 den = 1x A5), kontrola bude na závěrečném víkendu. Na začátku kurzu dostane každý deník. Do něho si může psát poznámky z přednášek, zajímavé programy nebo prostě to, co ho na dni zaujalo. Význam deníku je pak ten, že pokud někdo po čase hledá inspiraci, chce vzpomenout na nějakou zajímavou hru nebo jenom zavzpomínat na zážitky, má kam sáhnout. Ze zkušeností vychází, že skutečně stojí zato vést  si deník poctivě.
  2. Vytvoření a odevzdání příprav z táborových demo-družinovek. Na letním běhu se po dvojicích tvoří tzv. demo-družinovky, tedy pro svůj rod rádcové připravují družinovku na dané téma, trvající 45 min. Jde o to, abychom vás připravili co nejlépe na praxi! Proto pomáháme s přípravami, společně hodnotíme a vymýšlíme zlepšováky vašich demo-družinovek. Nakonec se všechny přípravy  demo-družinovek naskenují a poslouží všem jako velký zdroj inspirace.
  3. Prezentace oddílu. Na letním běhu každý prezentuje svůj oddíl. Ukázkové prezentace zde. Pokud je vás více ze stejného oddílu či střediska, každý musí mít vlastní prezentaci.
  4. Táborový oděv. Každý účastník si na tábor vyrobí středověký oděv podle skupiny, ke které bude přiřazen. Více info v dopise, který ti v červnu pošleme poštou.
  5. Odeslání vlastní fotografie na adresu vendy@pristavorion.cz, bude použita během programu.
  6. Příprava jedné fitky, která bude odeslána na mohykan@centrum.cz Fitka je krátká hra. Nejlepší fitky se pak sbírají. A stojí to pak zato.
  7. Účast na letním a závěrečném běhu tábora sv. Jiří