1. Je Rádcovský tábor sv. Jiří křesťanská akce?
Na táboře je nabídka křesťanského programu, např. mše sv., který ale není povinný a během něj je i alternativní nenáboženský program. Kurz se nehlásí k žádné církvi, je ekumenický, i když mše bývají katolické.

2. Odkud jsou nejčastěji účastníci?
Tábor je pro účastníky z celé republiky. Ostatně, stačí se podívat na seznam instruktorů, kteří jsou také odevšud.

3. Je tábor koedukovaný?
Ne, tábor je pouze pro chlapce.

4. Jsem holka a chci taky na rádcák. Co mám dělat?

Jeď na Rádcovský tábor Hradiště

5. Kdy je uzávěrka přihlášek?

Uzávěrka je 30. dubna, obecně ale platí, že bereme, dokud nebudeme mít plno, tak si radši pospěšte.

6. Jaká je kapacita kurzu?
28 účastníků.

7. Pro koho je tábor určen?
Pro rádce a podrádce skautských družin nebo chlapce, kteří se chtějí na rádcovství připravit a zároveň prožít fajn tábor. Věk 13-15 let. Po domluvě je však možná výjimka – zavolejte, napište.

8. Jaký je vztah mezi Rádcovským táborem sv. Jiří a Cordou?
Čekatelský kurz Corda je o trošku starší brácha tábora sv. Jiří u jehož zrodu stáli stejní lidé, jako u RT sv. Jiří. Kurzy spolu již mnoho let spolupracují a díky tomu vytváří dvojici s podobným přístupem. Mnoho kluků z našeho tábora pak s chutí pokračuje v cestě skautského vzdělávání na ČLK Corda.